Efekt pohledového betonu
Sem vložte podnadpis

MARMORAS

Imitace přírodních povrchů- betonu, kamene, dřeva, travetinu, břidlice, pískovce a dalšíchMARMORAS je vysoce dekorativní stěrka pro povrchové úpravy stěn interiérů i exteriérů. Dokonale napodobuje vzhled přírodního betonu v rozmanitých podobách. Umožňuje vytvářet nádherné efekty s granulací pískovce, lávového kamene, mramoru apod. Díky své vysoké odolnosti je vyhledávaný také pro vytváření dekorativních efektů pohledových betonů. MARMORAS je moderní výrobek, který spojuje přírodní vzhled s elegancí zpracování.

Omítka je složena z vybraných mramorových zrn, písků a vyzrálé vápenné mazaniny. Dodává se v podobě homogenní pasty. Složení výrobku zajišťuje jeho dokonalou přilnavost k podkladu. MARMORAS vykazuje vynikající vlastnosti, jako je paropropustnost, odolnost vůči vodě, plísním i nepříznivým povětrnostním vlivům. MARMORAS je bez zápachu, netoxický, nehořlavý a šetrný k životnímu prostředí.

Používá se jako dekorativní povrchová úprava s efektem imitující strukturu přírodních materiálů (travertin, mramor, pískovec, břidlici, beton, dřevo).


ZPŮSOBY APLIKACE:

Efekt pohledového betonu : MARMORAS ve zvoleném odtínu (variace šedé) naneseme pomocí nerezového benátského hladítka vhodné velikosti, přičemž tloušťka materiálu by měla být cca 1-2 mm. Způsobem a strukturou nanesení této první vrstvy vytvoříme požadovaný efekt. Po 24 hod. naneseme nerezovým hladítkem druhou vrstvu, kterou budeme vyhlazovat původní podklad. V průběhu zasychání se opakuje vyhlazování povrchu (podklad je možné si navlhčit pomocí rozprašovače). 

Efekt travertinu : MARMORAS naneseme pomocí nerezového benátského hladítka, přičemž tloušťka materiálu by měla být cca 1-2 mm. Následně pokračujeme ve vytváření nepravidelné struktury pomocí speciálního kartáče. Kartáč do materiálu vtlačujeme, abychom vytvořili nepravidelné žilkování a nerovnoměrné prohlubně. Jakmile povrch začne zasychat, vyhlazujeme jej nerezovým hladítkem, čímž zmenšujeme prohlubně a vytváříme strukturu MARMORASU. Než je povrch zcela suchý, znovu opakujeme vyhlazování povrchu. Působíme větším tlakem, až je povrch hladký v celé ploše, nepravidelné žilkování zůstává zachováno a vytváří imitaci kamene. K dosažení efektu kamenných bloků vytvoříme drážky v povrchu MARMORASU použitím hrany malé špachtle, případně jiného vhodného nástroje. Pro vytvoření rovných linií použijeme dřevěnou lištu. Necháme zasychat 24 hod. před aplikací finálních úprav.

Finalizace povrchu: K ochraně a udržení přírodního vzhledu vytvořených struktur aplikujeme penetrační nátěr FIXATIV. V případě lazurace povrchu se po zaschnutí nanáší štětcem, případně houbou polokryvý ochranný nátěr FLASH PAINT ve zvoleném odstínu, který je možné před zaschnutím vytíráním upravovat a tak docílit přirozeného vzhledu. Pro úplnou ochranu povrchu vůči vodě (vhodné do koupelen) lze použít ARTHE GLASS PROTECTOR.UKÁZKY APLIKACÍ:


VÝBĚR ODSTÍNŮ

ZDE VYBERTE ODTÍN: odstíny lze volit ze vzorkovníku Paulín, v případě, že nevyberete mícháme dle vzorkovníků NCS, RAL - Vyberte jednoduše z jedné z těchto vzorkovnic.