Minerální rustikální povrchová úprava

RASAKOLL MINERALE


MINERÁLNÍ RUSTIKÁLNÍ POVRCHOVÁ ÚPRAVA


RASAKOLL MINERALE je speciální omítkovina, která vytváří dojem původních ručně míchaných hlazených fasád. Dokáže napodobit neopakovatelný vzhled ruční práce a jednoduchým i ekonomickým způsobem podtrhne původní vzhled. Tato omítkovina je vhodná, jak pro novostavby, tak i rekonstrukce s širokým uplatněním také v interiérech - imitace pískovce apod. 

RASAKOLL MINERALE může být použit také jako opravná, vyhlazovací, vyrovnávací i konečná povrchová úprava na minerálních podkladech všude tam, kde je požadován přírodní vzhled omítky v interiéru i exteriéru. Tento typ nové omítky lze tedy použít nejen jako finální povrchovou úpravu, ale s její pomocí lze vytvořit i armovací vrstvu s možností vložení sklolaminátové výztužné tkaniny. S tímto materiálem lze taktéž sanovat původní poškozené a popraskané štukové omítky a své největší uplatnění nachází zejména při rekonstrukci původních objektů. Propůjčuje fasádám velmi přirozený a přírodní vzhled. Není s ním potřeba dokonale vyhlazovat, ale je možné s ním také kopírovat původní povrch.

Takto upravený povrch fasády či interiéru (v interiéru není podmínkou) je vhodné opatřit fasádním nátěrem z portfolia fasádních barev Paulín. Pro zateplovaní systémy doporučujeme fasádní silikonový nátěrový systém (SANOFINISH nebo FLASH PAINT). V případě původních a opravených fasád doporučujeme použít materiály na bázi vápna (MARMOLADA AD) nebo silikátů (MINERAL FINISH). UKÁZKY APLIKACÍ: